برگزاری دو تجمع اعتراضی در تهران و خوزستان

 شماری از کارگران بازنشسته کارخانه نیشکر هفت تپه روز گذشته با تجمع مقابل درب ورودی این واحد تولیدی خواستار دریافت مطالبات بازنشستگی خود شدند. روز چهارشنبه نیز تعدادی از کسبه ساختمان پلاسکو با در دست داشتن بنر و سردادن شعارهایی در مقابل ساختمان اتاق اصناف تهران واقع در خیابان شریعتی تجمع کردند، این دومین تحصن آن ها در برابر اتاق اصناف است و طی چهارماه که از فروریختن پلاسکو می گذرد مسوولین امر وعده وام ۳۰۰ میلیون تومانی به آنها داده اند که هیچ گونه ترتیب اثری به آن داده نشده است.
به گزارش خرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، شماری از کارگران بازنشسته کارخانه نیشکر هفت تپه روز گذشته با تجمع مقابل درب ورودی این واحد تولیدی خواستار دریافت مطالبات بازنشستگی خود شدند.
منابع خبری در کارخانه نی شکر هفت تپه می‌گویند که حدود ۳۵۰ نفر از کارگران بازنشسته این واحد تولیدی که از اسفند ماه سال ۹۵ تا هم اکنون بازنشسته شده‌اند؛ هنوز نتوانسته‌اند مطالبات بازنشستگی وزمان اشتغال خود را دریافت کنند به همین دلیل شماری از آنها روز (۲۷ اردیبهشت ماه) با تجمع مقابل درب ورودی این واحد تولیدی خواستار دریافت مطالبات خود شدند.
به گفته یکی از کارگران بازنشسته نی شکر هفت تپه؛ کارگران خواستار پرداخت سهم ۴ درصدی بازنشستگی خود در مشاغل سخت زیان آور به تامین اجتماعی هستند و در عین حال بابت پاداش بهره برداری سالهای ۹۴ و ۹۵ را از کارفرما طلبکارند.
براساس گفته‌های این کارگر بازنشسته از قرار معلوم این دسته از کارگران بازنشسته مجتمه نی شکر هفته که پی گیر پرداخت مطالبات بازنشستگی خود هستند بعد از بی توجه ای کارفرما به اعتراضشان به فرمانداری شهرستان شوش مراجعه کرده اند.
به گفته وی همزمان با مراجعه شماری از کارگران بازنشسته، مسئولانی از فرمانداری در جمع معترضین حاضر شده وپس از شنیدن مشکلات بازنشستگان قول پی گیری مطالبات آنان را داده‌اند.

تجمع کسبه پلاسکو مقابل اتاق اصناف تهران

به گزارش جارپرس، جمعی از کسبه ساختمان پلاسکو در مقابل اتاق اصناف تهران تجمع کردند.
روز چهارشنبه (۲۷ اردیبهشت ماه) تعدادی از کسبه ساختمان پلاسکو با در دست داشتن بنر و سردادن شعارهایی در مقابل ساختمان اتاق اصناف تهران واقع در خیابان شریعتی تجمع کردند که چند نفر از مسوولین اتاق اصناف در میان آن ها حاضر شده و آنان را به داخل ساختمان اتاق اصناف دعوت کردند.
یکی از تجمع کنندگان می گوید که این دومین تحصن آن ها در برابر اتاق اصناف است و طی چهارماه که از فروریختن پلاسکو می گذرد مسوولین امر وعده وام ۳۰۰ میلیون تومانی به آنها داده اند که هیچ گونه ترتیب اثری به آن داده نشده است.
وی همچنین می گوید که ماه قبل هم تجمع کردند و علی فاضلی رییس اتاق اصناف وعده داده است که وام و مغازه به آن ها تعلق می گیرد اما تاکنون انجام نداده اند و شنیده اند که فاضلی گفته نمی خواهند کاری انجام دهند.
او در پایان گفت که تجمعات را ادامه می دهند تا به نتیجه مطلوب برسند.