گزارشی از ضرب و شتم ۳ زندانی محبوس در زندان زاهدان

شب شنبه یک زندانی محبوس در زندان زاهدان به نام “ولی مزارزهی” توسط یکی از مسئولان زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و سپس به هواخوری زندان منتقل و تا صبح در آنجا نگه داشته شد. این پرسنل زندان که “کیخواه” نام دارد، حدود ۲ ماه پیش نیز دو زندانی دیگر را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر ایران، شنبه شب مورخ ۱۰ آذرماه ۱۳۹۷، ولی مزارزهی زندانی محکوم به اعدام محبوس در زندان زاهدان از سوی یکی از مسئولان زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “شب شنبه آقای مزارزهی توسط بازرس زندان که «کیخواه» نام دارد به دلایل نامعلوم مورد ضرب و شتم قرار گرفت و سپس به هواخوری زندان منتقل و با وجود هوای سرد تا ساعت ۵ صبح در آنجا نگه داشته شد”.

این منبع افزود: “آقای کیخواه قبلا روحانی بوده و به دلیل اتهامات اخلاقی خلع لباس شده است. ایشان حدود دو ماه پیش نیز دو زندانی دیگر به نام‌های «الیاس نوتی زهی» و «عبدالرحمان فولادی» را به مدت دو شبانه‌روز در هواخوری بسته و مورد ضرب و شتم قرار داده بود”.

لازم به ذکر است که عبدالرحمان فولادی و ولی مزارزهی هر دو به اتهام قتل به اعدام محکوم هستند.

رفتار نامناسب و توهین‌آمیز مسئولین زندان زاهدان مسبوق به سابقه است. هرانا پیش‌تر طی دو گزارش از ضرب و شتم دو زندانی محبوس در این زندان به نام‌های امید آلاده و رضا بامری خبر داده بود.

در تاریخ ۲ آذرماه ۹۷ هرانا در گزارشی به بررسی و شرح مشکلات زندانیان محبوس در زندان زهدان از جمله تجهیز نبودن بهداری زندان، کیفیت غذای بسیار پایین و ضبط وسایل شخصی توسط مسئولین زندان، نگهداری زندانی در انفرادی، بدرفتاری و ضرب و شتم زندانی و تبعید زندانی، پرداخته بود.