بایگانی نویسنده: امیری

کودک آزاری و خشونت خانگی رتبه اول آسیب های اجتماعی در کرمان و یزد

طبق آمار ارایه شده توسط اورژانس اجتماعی کرمان کودک آزاری بالاترین درصد آسیب های اجتماعی را در کرمان به خود اختصاص داد. از حدود ۱۲ هزار و ۶۰۱ نفری که سال ۹۷ در استان کرمان با خطوط  ۱۲۳ تماس گرفته اند، بیش از ۲ هزار تماس تلفنی مربوط به “کودک آزاری” بوده است. در گزارشی دیگر خشونت های خانگی بیشترین موضوع تماس با خطوط تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی استان یزد بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، طبق آمار اورژانس اجتماعی کرمان، کودک آزاری با بیش از ۲ هزار و ۵۵۶ تماس تلفنی رتبه اول تماس‌ها در خط ۱۲۳ کرمان را به خود اختصاص داده است.

لیلا اسماعیلی رییس اورژانس اجتماعی کرمان اعلام کرد از حدود ۱۲ هزار و ۶۰۱ نفری که در سال ۹۷ با خطوط  ۱۲۳ در سراسر استان تماس گرفته اند، بیش از ۲ هزار تماس تلفنی مربوط به مقوله کودک آزاری بوده است.

وی گفت: “غفلت و بی توجهی به فرزندان بیشترین نوع از انواع کودک آزاری در استان کرمان است”.

اسماعیلی در خصوص رتبه بندی آمار تماس ها ادامه داد: “اختلافات خانوادگی با یک هزار و ۲۹۷ مورد تماس در رتبه دوم تماس های ۱۲۳ قرار گرفته که اغلب این اختلافات از اعتیاد، مشکلات اقتصادی و نداشتن مهارت‌های زندگی ناشی می‌شود و موارد مربوط به کودکان کار با یک هزار و ۲۹۴ تماس تلفنی با خط ۱۲۳ در جایگاه سوم تماس‌ها قرار می گیرد”.

اسماعیلی درباره رتبه بندی آمار سایر تماس ها گفت: “همسر آزاری با ۵۲۸، افکار خودکشی و اقدام به آن با ۴۲۶، فرار از منزل دختران با ۱۳۷، زنان و دختران آسیب دیده با ۱۲۹، زوجین متقاضی طلاق با ۱۱۶، معلول آزاری با ۵۳، در رابطه با هویت جنسی با ۱۴ تماس به ترتیب در رتبه های ۴ تا ۱۱ قرار گرفته اند”.

همجنین به گزارش خبرگزاری ایسنا، خشونت‌های خانگی، بحران‌های روانشناختی و مسایل مرتبط با خودکشی و اختلافات حاد خانوادگی بیشترین موضوع تماس با خطوط تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی استان یزد بوده است.

جمال پایه دار معاون اجتماعی بهزیستی استان یزد ضمن اعلام این که خشونت های خانگی بالاترین درصد تماس های اورژانس اجتماعی استان یزد را به خود اختصاص داده است، گفت: “در این سال تیم سیار اورژانس اجتماعی به ۳۵۰۱ نفر خدمات ارایه داده اند، ضمن این که اغلب فعالیت  برنامه  اورژانس اجتماعی به نسبت سال قبل  در مجموع رشد قابل ملاحظه ای داشته اند”.

رحیم غلامی، شاعر و نویسنده اهل اردبیل به حبس محکوم شد

رحیم غلامی، شاعر و نویسنده اهل اردبیل طی حکمی که روز گذشته به وی ابلاغ شد، توسط دادگاه انقلاب این شهر به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای غلامی در تاریخ ۱۳ خردادماه در شعبه اول دادگاه عمومی و انقلاب اردبیل برگزار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۲۶ خردادماه ۹۸، رحیم غلامی، شاعر و نویسنده اهل اردبیل با دریافت حکمی از محکومیت خود به یک سال حبس تعزیری مطلع شده است.

بر اساس دادنامه صادره توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل، رحیم غلامی از بابت اتهام “توهین به رهبری” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده و در ارتباط با اتهامات مطروحه دیگر نیز تبرئه شده است.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه این شهروند اهل اردبیل در تاریخ ۱۳ خردادماه ۱۳۹۸، در شعبه اول دادگاه عمومی و انقلاب اردبیل به ریاست قاضی خدادادی برگزار شده بود.

پیشتر یک منبع مطلع در خصوص برگزاری این جلسه دادگاه به گزارشگر هرانا گفته بود: “صبح امروز جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات “عضویت در تشکیلات گاماج”، “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام از طریق انتشار مطالب غیر واقع در جلسات و فضای مجازی” علیه آقای غلامی در شعبه اول دادگاه عمومی و انقلاب اردبیل به ریاست قاضی خدادی برگزار شد”.

گفتنی است که رحیم غلامی طی دفاعیات خود در دادگاه، اتهام “عضویت در تشکیلات گاماج” را واهی و بخشی از “سناریوی اداره اطلاعات اردبیل” علیه خود عنوان کرد.

رحیم غلامی در تاریخ ۱۳ اسفندماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۳ اسفندماه در شعبه ویژه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل به ریاست قاضی نونهال، تحت عناوین “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به رهبری” تفهیم اتهام شده بود. وی نهایتاً مورخ ۸ اردیبهشت‌ماه پس حدود دو ماه با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اردبیل آزاد شد.

وی در تاریخ ۳ بهمن‌ماه سال گذشته به همراه چهار فعال دیگر توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب اردبیل محاکمه شده و در تاریخ ۲۷ بهمن‌ماه ۹۷ این فعالان ترک را از اتهامات مطروحه علیه آنها تبرئه کرده بود.

این شهروند اردبیلی قبل از آن نیز نیز در تاریخ ۱۱ تیرماه ۹۷ در ارتباط با تجمع سالانه قلعه بابک در شهر اردبیلبازداشت و مدتی بعد با قرار وثیقه آزاد شده بود.

آقای غلامی همچنین در جریان برگزاری مراسم پاسداشت روز جهانی زبان مادری در سال ۱۳۹۲، همراه با شمار دیگری از فعالان ترک بازداشت شده بود و نهایتا در مهرماه ۹۶ به علت نبود ادله در دادگاه انقلاب شهرستان اهر از اتهامات مطروحه تبرئه شد.

لازم به ذکر است که کتاب‌های “فولکلوروموزدان بیر یارپاق” و “فولکلور ناغیل لاری” طی سال‌های ۹۳ و ۹۶ توسط انتشارات “یایلیق” از رحیم غلامی به چاپ رسیده‌اند.

معوقات مزدی کارگران شرکت نامی طیور گلستان و کارخانه قند فسا/ بیکاری فعالان مصالح ساختمانى در شیراز

این کارگران گفتند : “ما فقط حقوق می گیریم و از عیدی، پاداش، سنوات و … خبری نیست و بعضا حقوق ماه اسفند که برای خرید شب عید است را یک ماه بعد عید می‌گیریم”.

برخی از آنها گفته‌اند که ۱۰ سال است بجز حقوق چیز دیگری نگرفته‌اند و به اداره کار هم گفته‌اند اما هنوز جواب قانع کننده ای دریافت نکرده اند.

بیکاری نیمی از فعالان مصالح ساختمانى در شیراز

به گزارش ایلنا، رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانى شیراز با بیان اینکه بسیاری از فعالان مصالح ساختمانى شیراز بیکار شده‌اند، گفت: “نیمى از فعالان رسته عایق رطوبتى به مشاغل کاذب روى آورده‌اند و برای امرار و معاش و گذران امور خانواده مشاغلى مانند بار فروشى و دست فروشى میوه را انجام مى دهند”.

پرویز حسین‌پور با بیان اینکه بازار مصالح ساختمانى شیراز نسبت به سال گذشته هیچ رونقى نداشته است، افزود: “افزایش قیمت مصالح ساختمانى در شیراز سبب شده کار براى فعالان این صنف دشوار شود، به‌طورى که قیمت محصولاتى مانند گچ کازرون به صورت هیجانى افزایش یافته است و گرانى این محصول نارضایتى مردم را به دنبال دارد”.

رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانى شیراز گفت: “زمانى که ساختمان‌سازى در شیراز رونق داشت اوضاع صنف مصالح ساختمانى خوب و مناسب بود، اما در چند سال گذشته تاکنون ۶۰ درصد از ۹۰۰ عضو فعال اتحادیه مصالح ساختمانى به دلایل متعدد از ادامه فعالیت صرف نظر کرده و پروانه خود را باطل کرده‌اند”.

وى با اشاره به اینکه قیمت سیمان در سال جارى با افزایش ۱۰ درصدى مواجه بوده است، ادامه داد: “صحبت‌هایى مبنى بر گرانى و افزایش ۳۰ درصدى قیمت این محصول در محافل گوناگون عنوان مى‌شود این در حالى است که قیمت سیمان از تنى ۱۸۰ هزار تومان به ۲۴۰ هزار تومان رسیده است”.

وى با بیان اینکه رکود در ساخت و ساز باعث شده که بازار مصالح ساختمانى شیراز با کسادى بى سابقه‌اى مواجه شود، گفت: “این مهم در سال ۹۷ سبب تعطیلى ۲۵ درصد از واحدهاى فروش مصالح ساختمانى در شیراز شده و این در حالى است که از سال ۹۵ تاکنون به دلایل متفاوتى مانند رکود در صنعت ساختمان، حدود ۵۰ درصد از فعالان این صنف مغازه‌هاى خود را تعطیل کرده‌اند”.

رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانى شیراز با اشاره به اینکه مصالح ساختمانى یکى از فاکتورهاى گرانى مسکن به شمار مى‌رود، تصریح کرد: “مسایل زیادى دست به دست هم داده که قیمت ساختمان در شهر شیراز افزایش پیدا کند”.

وى با بیان اینکه قیمت گچ نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد گران شده است، خاطر نشان کرد: “برای رفع این بحران مکاتبات زیادى را با سازمان صمت استان انجام دادیم اما متاسفانه تاکنون هیچ پاسخى از سوى این سازمان به ما اعلام نشده است”.

حسین پور با بیان اینکه قیمت ماسه هم با افزایش ۱۰۰ درصدى در سال جارى مواجه شده، ادامه داد: “نابسامانى‌هاى موجود در بازار تنها عامل گرانى مصالح ساختمانى محسوب مى‌شود، چرا که محصولاتى مانند سیمان، گچ، ماسه و …. هیچ ارتباطى با ارز و نرخ دلار ندارند”.

رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانى شیراز خاطر نشان کرد: “قیمت یک کامیون ماسه حدود ۱۴۰ هزار تومان بود اما در حال حاضر قیمت این محصول ۳۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است”.

معوقات مزدی کارگران کارخانه قند فسا

به گزارش تسنیم، کارگران کارخانه قند فسا ۳ ماه است که حقوق خود را دریافت نکردند و با وجود اعتراض‌های متعدد و تجمع در تاریخ ۲۸ فروردین و وعده‌های مسئولان این شهر هنوز مطالبات‌شان پرداخت نشده است.

یکی از کارگران قدیمی این کارخانه از وضعیت نامناسب کارگران خبر داد. وی از ذکر نامش در گزارش واهمه دارد و می‌گوید: “می‌ترسم همین آب باریکه را نیز در سن ۵۰ سالگی از دست بدهم”.

به گفته این کارگر تا پیش از واگذاری به بخش خصوصی حمایت بیشتری از کارگر می‌شد و امنیت شغلی برای کارگران فراهم بود اما از دی ماه ۹۵ که به بخش خصوصی واگذار شده، هر روز یک مشکل داریم.

بر اساس گفته‌های کارگران نظارتی بر فعالیت کارخانه نیست و صاحبان کارخانه نیز هر ۲ تا ۳ ماه دستمزد کارگر را پرداخت نمی‌کنند. کارگر با سابقه گزارش ما نیز بر این امر صحه می‌گذارد و از عدم پرداخت حقوق از فروردین امسال سخن می‌گوید که با پایان یافتن خردادماه ۳ ماه می‌شود که کارگران کارخانه قند فسا حقوقی دریافت نکردند.

این وضعیت در حالی است که همه ما شاهد افزایش بی‌سابقه قیمت‌ها در جامعه هستیم. به نظر می‌رسد مشکل کارخانه قند فسا تنها ناتوانی در پرداخت حقوق کارگران نیست. بر اساس اظهارات کارگران در یک سال گذشته کارخانه با همه ظرفیت خود کار نکرده است. آنان می‌گویند: از سال ۹۷ تولید نداشته‌ایم و یک ماه کامل کار نکردیم.

به گفته کارگر کارخانه قند فسا در مجموع کارخانه شاید ۲۰ نفر واقعا کاری برای انجام دادن داشته باشند و صاحبان کارخانه برای اینکه به مسئولان شهرستان و استان بگویند، کارخانه فعال است آن را تعطیل اعلام نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی از کارگران تنها راه درآمدشان همین راه است، می‌افزاید: “کارگران کارخانه قند فسا نه درآمدی دارند و نه راه چاره‌ای بارها هم اعتراض کردیم و حتی مقابل فرمانداری هم تجمع کردیم اما نتیجه نداشته است”.

کارگران از عدم حمایت از سوی نماینده و فرماندار شهرستان به شدت گلایه دارند چراکه به گفته آنان این ۲ مسئول نقش مهمی در واگذاری کارخانه به بخش خصوصی داشتند و در ابتدای این امر وعده دادند که اوضاع کارگران بهتر از گذشته می‌شود.

به گفته کارگر کارخانه قند فسا بسیاری از کارگران سن بالایی دارند و نزدیک به ۲۰ سال است که در این کارخانه سابقه کار دارند و اگر بخواهند با اینجا تسویه کنند، نمی‌توانند شغل دیگری انجام دهند.

با وجود تماس‌های مکرر در طول یک هفته گذشته با فرماندار شهرستان فسا و مدیر کارخانه قند فسا هیچ یک پاسخگو نبودند تا هم درباره معوقات کارگران و هم ادعای نیمه تعطیل بودن کارخانه اظهار نظری کنند.

فعالیت کارخانه قند فسا از سال ۹۲ متوقف شد و ۱۵۰ کارگر بیکار شدند اما این کارخانه در سال ۹۶ به بخش خصوصی واگذار شد و با سرمایه‌گذاری ۴۲ میلیارد تومانی فعالیت خود را مجددا از سر گرفت.

فسا شهرستانی واقع در استان فارس می‌باشد.

دلنوشته بابک دادبخش به دخترش از زندان؛ نمی توانم عدالت را گدایی کنم

بابک دادبخش، شهروند ساکن تهران در آبان ۹۷ توسط پلیس امنیت تهران بازداشت و به وزارت اطلاعات تحویل داده شد. این زندانی در ایام بازداشت شرایط متفاوتی را در بازداشتگاه‌های مختلف از جمله ۲۰۹ اوین و فشافویه تهران سپری کرده و همچنین به دلیل مشکلات اعصاب و روان برای مدتی در آسایشگاه نگهداری شده است. آقای دادبخش که به اتهامات سنگینی مانند فساد فی الارض و محاربه متهم شده نامه ای خطاب به دخترش شرحی از زندگی خود و چرایی محکومیتش به زندان ارایه داده است. وی در بخشی از این نامه با انتقاد به محرومیت اش از حقوق اولیه به عنوان یک زندانی و اشاره به وضعیت نامناسب اجتماعی ایران می گوید “شرمنده ام که نمی توانم عدالت را گدایی کنم و یا با پول و یا با تک تلفنی مطیع شوم. شرمنده ام که تو را در زمانی تنها گذاشتم که دیگر فقرا حق درس خواندن ندارند. حق دانشگاه رفتن ندارند. حق مریض شدن ندارند…”.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بابک دادبخش، شهروند ساکن تهران که از آبان ماه سال گذشته در بازداشت به سر می برد با نگارش نامه‌ای خطاب به دخترش درد دل می کند و وضعیت زیستی و دلایلی که نهایتا وی را به شرایط کنونی سوق داده است، را شرح می دهد.

در بخشی از نامه آمده است: “خلاصه بزرگ شدیم. پدربزرگت کارگر رسمی شهرداری ناحیه ۴ شوش بود. بیمار شد و بعد از چند روز از دنیا رفت، مادر بزرگت هم مدتی بعد از رفتن پدربزرگ، ما را تنها گذاشت. من ماندم و دو عمه ات و عمویت. کاری بلد نبودم. دولت هم حق و حقوق پدر بزرگ را پس از مرگش نداد. کارگر شدم ولی نمی شد دخترها را تنها گذاشت. از سر اجبار شدم پاسور فروش، مال خر و نوچه هر کسی که تکه نانی بدهد تا ببرم خانه. ولی در قلب آلودگی ها با عمو فرمان بودم. به هیچ آلودگی‌ای آلوده نشدیم. اما علی رغم آلوده نشدن تا دلت بخواهد سابقه های ریز و درشت و خرده خلافکاری دارم. بعد از مدتی شدم عشق اسلحه، عشقی که بین من و عمو فرمانت سالیان سال تقسیم شد. عشقی که کاش تبدیل می شد به پرنده بازی، عتیقه بازی، عشق به حیوان…، عشق اسلحه، عشقی که بخاطرش سه بار مجازات شدم و امروز مرا از عزیزترین و تنها کسم جدا کرد”.

وی در نهایت اینگونه به دخترش توصیه می کند: “خلاصه دخترم اگر عمرم به دنیا بود و دروغ پردازی و پروژه سازی دستگاه امنیتی در مورد پدرت شکست خورد و عدالت و انصاف پیروز شد مثل دو تا پدر و دختر خوشبخت با هم زندگی خواهیم کرد ولی اگر با مشکلات(پرونده سازی ها) و مریضی هایی که من دارم عمرم به دنیا نبود، دستت را از دست عمه ات رها نکن. همیشه به خاطرات خوب فکر کن. دخترم اگر تا بزرگ شدنت این حکومت سرنگون شده بود به آینده ات خوشبین باش و با کارگری هم که شده درس بخوان و زندگی کن. ولی اگر ظلم پایدار بود، دخترم من را فراموش کن و به چند تکه عکس بسنده کن و از این وطن که زورگویان ادعای تملکش را دارند برو”.

متن کامل این نامه که جهت انتشار در اختیار هرانا قرار گرفته در ادامه می‌آید:

“سلام به عزیزترین و نجیب ترین وارث ملکه قلبم، آماندای عزیزم

عزیزم دور نبود همان دوران که من و تو و مادر و برادرت در اوج خوشبختی کنار هم بودیم، ولی دست تقدیر نگذاشت که شیرین ادامه دهیم. شرمنده ام که در سوگ مادرت تک فرشته رویاهای دست نیافتنی ام و برادر کم زبانت تو را تنها گذاشتم. گلم شاید این هم یکی از آزمون های الهی ست. چگونه با تویی که هنوز ۸ سال داری درد و دل کنم! چگونه از خاطراتم با تو صحبت کنم! چگونه بگویم که با بی رحم ترین و بی عدالت ترین افراد طرفم! چگونه تو را امانت بسپارم به عمویی که نداری! به پدر بزرگ و مادر بزرگی که نداری! به که بسپارم جز خدا که مطمئنم نزول و وقوع این بلا بی حکمت نیست. گلم شرمنده که به من مثل سایر زندانیان ملاقات حضوری نمی دهند. شرمنده که نیستم وقتی که زمین می خوری و چشمت به دنبال دستی می گردد تا دستت را بگیرد، نیستم. دخترم فقیر بودیم ودر فقیرترین محله شهر، بزرگ شدیم. والدین مان زحمتکش و شرافتمند بودند و در دوران خود آموخته بودند نجابت را، قناعت را. چه بگویم از دوران کودکی، دورانی که می گفتند شاهی بود و شاهزاده های مثل قصه، من و مرحوم عمو شهرام ات کوچک بودیم و در محله دروازه غار کوچه رجب‌علی خیاط مستاجر بودیم. بعدش رفتیم گود عرب ها، روبروی باشگاه کارگران. هنوز خوب یادم هست مادر بزرگ و پدر بزرگت ما را می بردند سالن باشگاه کارگران برای دیدن فیلم هندی(سنگام).
خلاصه بزرگ شدیم. پدربزرگت کارگر رسمی شهرداری ناحیه ۴ شوش بود. بیمار شد و بعد از چند روز از دنیا رفت، مادر بزرگت هم مدتی بعد از رفتن پدربزرگ، ما را تنها گذاشت. من ماندم و دو عمه ات و عمویت. کاری بلد نبودم. دولت هم حق و حقوق پدر بزرگ را پس از مرگش نداد. کارگر شدم ولی نمی شد دخترها را تنها گذاشت. از سر اجبار شدم پاسور فروش، مال خر و نوچه هر کسی که تکه نانی بدهد تا ببرم خانه. ولی در قلب آلودگی ها با عمو فرمان بودم. به هیچ آلودگی‌ای آلوده نشدیم. اما علی رغم آلوده نشدن تا دلت بخواهد سابقه های ریز و درشت و خرده خلافکاری دارم. بعد از مدتی شدم عشق اسلحه، عشقی که بین من و عمو فرمانت سالیان سال تقسیم شد. عشقی که کاش تبدیل می شد به پرنده بازی، عتیقه بازی، عشق به حیوان…، عشق اسلحه، عشقی که بخاطرش سه بار مجازات شدم و امروز مرا از عزیزترین و تنها کسم جدا کرد.
در عوض همه رنج هایی که از بچگی کشیدم خدا مامانت را به من داد. بهترین زنی که تو کل عمرم دیده بودم. گلی از گل های باغ بهشت، زنی خارق العاده، انتهای نجابت و شرافت. گفتن و نوشتن از خوبی های مادرت در حد این قلم نیست. ای که صاحب زیباترین نامی، که مادرت برایت انتخاب کرد، شرمنده ام که در غیاب برادر نازنینت که در آغوش بهترین نقطه این کره زمین در بستر خاک آرام گرفت کنارت نیستم. دخترم یک ماه است که هر روز در نگهبانی زندان التماس می کنم که عکس ارسالی قبر مادر و برادرت را به من بدهند ولی راه به جایی نمی برم و از این حداقل هم، برای شکنجه هرچه بیشتر استفاده می کنند.
شرمنده ام که نمی توانم عدالت را گدایی کنم و یا با پول و یا با تک تلفنی مطیع شوم. شرمنده ام که تو را در زمانی تنها گذاشتم که دیگر فقرا حق درس خواندن ندارند. حق دانشگاه رفتن ندارند. حق مریض شدن ندارند و حق…
شرمنده ام علیرغم اتهام سیاسی که به من می زنند سیاسی نیستم. شرمنده ام با این که بچه دروازه غار هستم، بزدل و ترسو هستم و هیچ وقت نتوانستم مثل بچه های این بند از حقم دفاع کنم. نتوانستم بپرسم چرا من باید بر اثر فقر و بی کسی و احساس ضعف و نیاز و علاقه داشتن به چیزی که شاید در خیلی از کشورهای متمدن جرم نیست در زندان باشم و چرا نتوانستم راه قانونی برای داشتن این علاقه شخصی داشته باشم. راستی دخترم به تو نگفتم بخاطر عشق اسلحه حاضر شدم تکاور لشکر ۲۳ تکاوری بشوم. در سال ۷۱ در آزمون تکاوری شرکت کردم و نفر اول شدم، ولی بخاطر سابقه قصد خروج از مرز در سن ۱۵ سالگی، در این مجموعه پذیرفته نشدم. البته جای بعدی برای یک عاشق اسلحه بسیج محله بود که آنجا هم پذیرفته نشدم.
عاشق موتور بودم و دوست داشتم موتور سنگین داشته باشم و تو، مادر و برادرت را با آن به گردش ببرم. ولی چون باید مخبر می شدم یا مزدور و یا پلیس افتخاری از خیر آن عشقم هم گذشتم.
خلاصه دخترم اگر عمرم به دنیا بود و دروغ پردازی و پروژه سازی دستگاه امنیتی در مورد پدرت شکست خورد و عدالت و انصاف پیروز شد مثل دو تا پدر و دختر خوشبخت با هم زندگی خواهیم کرد ولی اگر با مشکلات(پرونده سازی ها) و مریضی هایی که من دارم عمرم به دنیا نبود، دستت را از دست عمه ات رها نکن. همیشه به خاطرات خوب فکر کن. دخترم اگر تا بزرگ شدنت این حکومت سرنگون شده بود به آینده ات خوشبین باش و با کارگری هم که شده درس بخوان و زندگی کن. ولی اگر ظلم پایدار بود، دخترم من را فراموش کن و به چند تکه عکس بسنده کن و از این وطن که زورگویان ادعای تملکش را دارند برو.

و اما دخترم، در مورد انتشار نامه ام در فضای مجازی باید بگویم مجبور بودم نامه ام را به این شکل به دستت برسانم. اگر من هم طبق قانون بازداشت متهمان در بازداشتگاه اوین بازداشت می شدم و امکان استفاده از امکانات پستی و سایر امکانات رفاهی دیگر متهمان را داشتم از فضای مجازی استفاده نمی کردم ولی چه کنم که با اعمال سلایق شخصی از زندان رجایی شهر و بندی سر در آوردم که از حداقل امکانات نیز برخوردار نیست.
از عمق وجود، دوست دار همیشگی ات، پدرت
بابک دادبخش/ خرداد ۹۸/ زندان رجایی شهر کرج”

لازم به یادآوری است بابک دادبخش پیش تر نیز در اوایل اردیبهشت ماه سال جاری طی نامه ای سرگشاده خطاب به رییس قوه قضاییه، ضمن تشریح شرایط زندگی و بازداشت خود، اتهامات مطروحه را واهی و ساختگی خوانده و خواهان رسیدگی این مقام قضایی به پرونده‌اش و پایان بی عدالتی شده است.

در تاریخ ۵ خردادماه نیز خواهر بابک دادبخش طی نامه ای خطاب به رییس قوه قضاییه، به شرح وضعیت زیستی برادرش خصوصا وضعیت سلامت روان وی پرداخته و معتقد است که وی نه محارب بلکه انسانی منزوی بوده که در خلوت خود دلخوشی‌هایی نیز داشته است و با توجه به اینکه مصداق اتهامات مطروحه در موردش وجود ندارد، بی گناه است.

در ارتباط با بابک دادبخش گفتنی است، وی شهروند ساکن تهران است که در آبان ۹۷ توسط پلیس امنیت تهران بازداشت و به وزارت اطلاعات تحویل داده شد. این زندانی در ایام بازداشت شرایط متفاوتی را در بازداشتگاه‌های مختلف از جمله ۲۰۹ اوین و فشافویه تهران سپری کرده است. او همچنین برای مدتی در آسایشگاه امین آباد که مختص بیماران روحی-روانی است نگهداری شده . وی نهایتا در ۲۷ بهمن ماه ۹۷ به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد اما به خاطر شرایط بسیار نامناسب جسمی و روحی ابتدا به بند بیماران روانی و صعب العلاج این زندان و مدتی بعد به سالن ۱۰ بند ۴ این زندان که به سالن زندانیان سیاسی معروف است منتقل شد. آقای دادبخش به اتهامات سنگینی مانند فساد فی‌الارض و محاربه متهم شده است.

گفته می‌شود که وضعیت سلامتی بابک دادبخش به شدت وخیم است و مسئولان زندان رجایی شهر نیز در زمینه رسیدگی پزشکی به وضعیت سلامتی روحی وی بی‌توجهی می‌کنند.

بابک دادبخش ۳۷ ساله، متولد و اهل اردبیل متاهل و دارای فرزند است پیش از این نیز در سالهای ۸۶ تا ۸۸ در زندان اوین به سر تحمل حبس کرده بود که با غیبت در زمان مرخصی کماکان با پرونده باز روبرو است.

فقدان ایمنی کار؛ مرگ یک کارگر در مازندران

امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر معدن در استان مازندران بر اثر ریزش آوار جان خود را از دست داد. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز شنبه ۲۵ خرداد ۹۸ روابط عمومی مرکز فوریت های پزشکی مازندران، از مرگ یک کارگر بر اثر ریزش معدن در این استان خبر داد.

روابط عمومی مرکز فوریت های پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در تشریح این خبر بیان کرد، این حادثه حوالی ساعت ۱۸ امروز در معدنی واقع در جاده چمستان به آمل رخ داد.

بر اساس این گزارش، بلافاصله تیم پایگاه اورژانس بنفشه ده به محل حادثه واقع در که معدن همصفا نام دارد، اعزام شد.

در این حادثه یک مرد ۶۵ ساله که در حین کار در داخل معدن بود در اثر ریزش آوار بر روی سرش دچار خفگی شده بود که توسط افراد حاضر از داخل معدن خارج شد و تیم اورژانس هم پس از ورود به صحنه و ارزیابی مصدوم دریافتند که مصدوم فاقد هرگونه علائم حیاتی است و بلافاصله اقدامات پیشرفته احیا قلبی ریوی را آغاز کردند و این اقدامات در مرکز درمانی هم ادامه یافت ولی فایده ای نداشت.

وجود دهها معدن شن و ماسه و واریزه های کوهی در شهرستان های ۲۲ گانه مازندران علاوه بر مشکلات زیست محیطی، تجاوز به منابع طبیعی و ایجاد آلودگی‌های مختلف، در سال‌های اخیر مشکل جدیدی به نام ریزش به خاطر بهره برداری غیر اصولی نیز به استان اضافه کرده‌اند.

مسیر جاده آمل به چمستان ، جاده هراز و جاده سوادکوه بالاترین تراکم معادن شن و ماسه و واریزه های کوهی مازندران را دارند.

اواخر اردیبهشت ماه سال گذشته نیز ریزش معدن در منطقه لاویج شهرستان نور سبب مرگ یک کارگر و زخمی شدن سه نفر دیگر شده بود.

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

امروز شنبه، شماری از کارگران نانوایی در شهرستان دزفول و جمعی از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸؛ جمعی از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله، در اعتراض به معوقات مزدی خود، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، برای چندمین بار طی ماه جاری، دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران معترض گفتند که از تاریخ ۷ خردادماه تاکنون دست از کار کشیده و در اعتصاب به سر میبرند.

یکی از این کارگران با بیان اینکه حقوق پرداختی کفاف زندگی ما را نمی‌دهد اما همین حقوق نیز به موقع پرداخت نمی‌شود گفت: “هیچ فیش حقوقی به ما داده نشده است که بدانیم مبلغ حقوق ما چه میزان است از سویی دیگر از اسفند پارسال تاکنون حق بیمه کارگران هم پرداخت نشده است”.

این فرد خاطر نشان کرد: “از عید نوروز تاکنون منتظر پرداخت حقوق هستیم اما هیچ مبلغی تاکنون پرداخت نشده است؛ شرایط اقتصادی سخت است و این تاخیر در پرداخت حقوق بیشتر ما را زیر فشار قرار می‌دهد”.

روز دوشنبه هفته گذشته یکی از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله هنگام خدمت دچار عارضه شد و سپس فوت کرد؛ دیگر کارگران دلیل این حادثه را فشارهای عصبی ناشی از مشکلات اقتصادی عنوان کرده بودند.

شهردار کوت عبدالله در خصوص عدم پرداخت به موقع حقوق‌ها مدعی شد: “به عنوان شهردار این شهر سه ماه است که حقوق دریافت نکرده‌ام، در تمام کشور شرایط پرداخت ارزش افزوده به شهرداری‌ها مناسب نیست و از آنجایی که شهرداری کوت عبدالله نیز درآمدی ندارد و وابسته به این اعتبارات است پرداخت حقوق به تعویق می‌افتد”.

به ادعای وی: “حتی شهرداری اهواز نیز که درآمد دارد هنوز حقوق اردیبهشت ماه را به کارگران خود پرداخت نکرده است”.

کارگران شهرداری کوت عبدالله مرکز شهرستان کارون در اردیبهشت و خرداد امسال چند بار برای دریافت معوقات خود مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کرده‌اند، به گفته این کارگران حقوق آنها از اسفندماه تاکنون پرداخت نشده و تنها مبلغ ۱۰ میلیون ریال علی‌الحساب پیش از عید به حساب آنها واریز شده است.

حق بیمه آنها نیز از اسفندماه پرداخت نشده است، واحد فضای سبز این شهرداری حدود ۲۵۰ کارگر دارد.

شهرستان کارون به مرکزیت شهر کوت عبدالله در سال ۹۱ از شهرستان اهواز جدا شد. کوت عبدالله استیشن، خزامی، درویشیه، شریعتی‌یک، کوت نواصر، کوی منتظری، گاومیش آباد، گندمکار و هادی‌آباد از توابع شهرستان کارون هستند.

تجمع کارگران نانوایی در دزفول

به گزارش ایرنا، امروز شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸؛ شماری از کارگران نانوایی در دزفول، در اعتراض به بی توجهی اتحادیه نانوایان در خصوص افزایش دستمزد خود، در مقابل ساختمان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهر دست به تجمع زدند.

کارگران نانوایی دزفول از سال گذشته در نشست‌های مختلف نارضایتی خود نسبت به حقوق و دستمزدی که از سوی کارفرمایان دریافت می‌کنند را اعلام کرده و بارها خواستار همکاری مسئولان شدند.

از طرفی پایین بودن کیفیت نان تولیدی دزفول یکی از دغدغه‌های هر شهروندی است که پرداخت نشدن دستمزد کافی می‌تواند عاملی در بی انگیزگی کارگران و یا پایین بودن کیفیت مطرح باشد.

نایب رئیس انجمن صنفی کارگران نانوایی دزفول در جریان این تجمع گفت: “از ۱۹ دیماه که نرخ نان افزایش یافته هیچ اقدامی برای افزایش دستمزد کارگران نانوایی صورت نگرفته و با وجود پیگیری‌های فراوان هیچ ارگانی پاسخگوی ما نیست”.

فرخ منصوبیان با بیان اینکه حقوق دریافتی کفاف مخارج زندگی در این وضعیت گرانی را نمی‌دهد گفت: “در نشستی در فرمانداری دزفول مقرر شد حقوق کارگران نانوایی طبق قانون اداره کار پرداخت شود و در این خصوص ضرب‌العجل ۲۰ روزه‌ای به کارفرمایان داده شد ولی با گذشت زمان مقرر هیچ اقدامی صورت نگرفته است”.

وی افزود: “ابلاغیه فرمانداری به اداره کار ارسال شده و اداره کار نیز این ابلاغیه را به اتحادیه رسانده ولی هیچ اقدامی در این خصوص از سوی اتحادیه صورت نگرفته است”.

نایب رئیس انجمن صنفی کارگران نانوایی دزفول افزود: “کارگران تمایلی به شکایت از کارفرمایان ندارند ولی خواستار حل مشکل و افزایش حقوق و دستمزد هستند تا بتوانند مخارج زندگی را تأمین کنند”.

منصوبیان با بیان اینکه برخی کارگران نانوایی حدود ۶ میلیون ریال کمتر از قانون اداره کار دستمزد دریافت می‌کنند گفت: “کارفرمایان باید توجیه شوند و مشکلات کارگران را درک کنند و حداقل حقوق قانون اداره کار را برای کارگران در نظر بگیرند”.

پایین بودن دریافتی کارگران و به صرفه نبودن دستمزد تاکنون نیمی از این قشر را مجبور به رهاسازی این شغل کرده این در حالی است که طبق گفته اتحادیه، دریافتی کارگران نانوایی با افزایش ۲۶ درصدی نرخ نان تا ۵۵ درصد افزایش و افزایش حقوق بیش از این میزان خارج از توان است.

حدود ۱۵۰ واحد نانوایی در دزفول فعال است که حدود ۴۰۰ کارگر در این واحدها مشغول کار هستند.

صدور کیفرخواست برای دو تن از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر

سخنگوی قوه قضاییه از صدور کیفرخواست برای دو تن از بازداشت شدگان تجمع روز جهانی کارگر و ارسال پرونده آنان به دادگاه خبر داد. وی بدون اشاره به نام متهمین تعداد افرادی که از این میان کماکان در بازداشت مانده‌اند را ۵ تن اعلام کرده و مدعی شده است که تا پایان هفته جاری دادسرا تصمیم نهایی را در ارتباط با ۳ تن دیگر نیز خواهد گرفت. ۴ تن از این افراد کیوان صمیمی، مرضیه امیری، عاطفه رنگریز و ندا ناجی هستند، هویت شخص پنجم تاکنون احراز نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، امروز سه شنبه ۲۱ خردادماه ۹۸، سخنگوی قوه قضاییه از صدور کیفرخواست علیه دو تن از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر خبر داد.

علامحسین اسماعیلی در نشست خبری روز جاری تعداد در بازداشت ماندگان را ۵ نفر اعلام کرده و گفته است: “در این زمینه اکثر قریب به اتفاق آنها آزاد شدند و عدد بازداشتی‌ها ۵ نفر است و برای دو نفر آنها کیفرخواست صادر شده و به دادگاه ارسال شده و هنوز تعیین وقت نشده است و احتمالاً تا پایان هفته هم دادسرا برای سه نفر دیگر تصمیم نهایی را می‌گیرد.

کیوان صمیمی، مرضیه امیری، ندا ناجی و عاطفه رنگریز، از بازداشت شدگان تجمع روز جهانی کارگر، علیرغم گذشت بیش از ۴۰ روز کماکان در بازداشت هستند.

اواسط ماه جاری و با پایان قرار بازداشت یک ماهه کیوان صمیمی با تمدید قرار بازداشت یک ماهه و سه بازداشت شده دیگر با تمدید قرار بازداشت ۱۲ روزه روبرو شدند.

با پایان قرار بازداشت ۱۲ روزه، مرضیه امیری و ندا ناجی پس از حضور در شعبه بازپرسی مجددا با تمدید قرار بازداشت یک ماهه روبرو شده و قرار بازداشت عاطفه رنگریز نیز به قرار کفالت تغییر پیدا کرد. علیرغم صدور قرار کفالت برای عاطفه رنگریز، مسئولین دادسرای اوین به بهانه های مختلف از پذیرش قرار کفالت خودداری کرده و مانع آزادی موقت وی شدند.

گفته می شود مسئولین دادسرای اوین دلیل عدم قبول قرار کفالت عاطفه رنگریز را اضافه شدن اتهامی جدید به پرونده وی عنوان کرده اند.

کیوان صمیمی، سردبیر مجله ایران فردا نیز کماکان در بازداشتگاه اداره اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می برد، مرضیه امیری به بند عمومی منتقل شده و ندا ناجی نیز علیرغم پایان بازجویی ها از سلول‌های چند نفره مجددا به سلول انفرادی منتقل شده است. از سوی دیگر عاطفه رنگریز نیز که به بازپرسی اوین منتقل شده بود به زندان قرچک ورامین بازگردانده شده است.

نیروهای امنیتی به همراه کیوان صمیمی، در تاریخ ۲۲ اردیبهشت به محل نشریه ایران فردا رفته و ضمن تفتیش محل بسیاری از اسناد و مدارک موجود از جمله هاردهای کامپیوتر را با خود برده بودند.

روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شدند.

علیرغم آزادی تعدادی از بازداشت شدگان، تعدادی دیگر از جمله مرضیه امیری، کیوان صمیمی، عاطفه رنگریز و ندا ناجی کماکان تحت بازداشت هستند.

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

امروز سه شنبه، جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن در تهران، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین و ثامن‌الحجج در مقابل ساختمان دادسرای رسیدگی به جرایم پولی و بانکی در تهران و گروهی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت رامک خودرو، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه، ۲۱ خرداد ۱۳۹۸، جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن، در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود در مقابل ساختمان دادستانی در تهران، اقدام به برگزاری ‎تجمع کردند.

این افراد در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات و مجوزهای داده شده به این موسسه و عدم نظارت و پاسخگویی و درخواست تسریع در روند رسیدگی به پرونده اقدام به برگزاری تجمع کردند.

نمایشگر ویدیو

00:00
00:27

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت رامک خودرو

به گزارش هرانا، امروز سه شنبه، ۲۱ خرداد ۱۳۹۸، گروهی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت رامک خودرو، در اعتراض به گرانی قیمت های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

نمایشگر ویدیو

00:00
00:32

تجمع مالباختگان موسسه کاسپین و ثامن‌الحجج

به گزارش هرانا، روز گذشته، ۲۰ خرداد ۱۳۹۸، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین و ثامن‌الحجج، در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان دادسرای رسیدگی به جرایم پولی و بانکی در تهران، تجمع و راهپیمایی کردند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

نمایشگر ویدیو

00:00
00:58

FacebookTwittergoogle_plus

یک زندانی در بیله سوار اعدام شد

سحرگاه امروز یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در مکانی نامعلوم در شهرستان بیله سوار اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، امروز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۹۸ رئیس‌کل دادگستری استان اردبیل، از اجرای حکم اعدام یک زندانی در شهرستان بیله‌سوار خبر داد.

به گفته ناصر عتباتی این فرد اردیبهشت ماه سال ۹۳ با اسلحه گرم موجب کشته شدن ۲ تن از مأموران نیروی انتظامی به اسامی حسین ولی‌نژاد و علی شجاع و همچنین دو شهروند دیگر شده بود.

وی افزود: این پرونده بررسی و در دادگاه کیفری یک و دیوان عالی کشور حکم قطعی یعنی اعدام صادر و پس از طی تشریفات قانونی اجرا شد.

رئیس کل دادگستری استان مدعی شد: درگیری این فرد با ماموران نیروی انتظامی در حین قاچاق میراث فرهنگی و تلاش ماموران برای متوقف کردن خودرو بود و قاچاقچی با شلیک با اسلحه گرم موجب کشته شدن این افراد شده بود که در کمترین زمان مورد بررسی دقیق دستگاه قضایی قرار گرفت.

در این گزارش به هویت فرد اعدام شده و مکان اجرای حکم اشاره‌ای نشده است.

بیله‌سُوار شهری در بخش مرکزی شهرستان بیله‌سوار در استان اردبیل می‌باشد.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد”.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملآعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

پیمان میرزازاده به دو سال حبس دیگر محکوم شد

پیمان میرزاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه توسط دادگاه عمومی این شهر به دو سال حبس محکوم شد، این حکم روز گذشته به وی ابلاغ شد. گفته می شود که این حکم با توجه به محکومیت پیشین آقای میرزاده و استناد به ماده ۱۳۷ قانون مجازات اسلامی صادر شده است که به قاضی اجازه می دهد در صورت تکرار جرم، حکمی را بیش از اشد تعیین شده صادر کند. با احتساب حکم صادره جمع محکومیتهای این زندانی به چهار سال افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۸، حکم دو سال حبس پیمان میرزازاده توسط دادگاه عمومی ارومیه صادر و در زندان به وی ابلاغ شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” علیه پیمان میرزازاده در تاریخ ۴ خردادماه ۱۳۹۷ شعبه ۱۱۰ دادگاه عمومی ارومیه برگزار شد. بر اساس حکم ابلاغ شده، این زتدانی سیاسی نهایتا از بابت “تبلیغ علیه نظام و خروج غیرقانونی از مرز” جمعا به دو سال حبس محکوم شده است.

پیمان میرزازاده

گفته می‌شود که پیمان میرزازاده در جلسه دادگاه از حق دسترسی به وکیل مدافع محروم بوده است.

با توجه به محکومیت پیشین پیمان میرزازاده، دادگاه برای صدور حکم جدید به ماده ۱۳۷ قانون مجازات اسلامی استناد کرده است که بر اساس آن در صورت تکرار جرم، قاضی اجازه خواهد داشت حکمی بیش از حداکثر مجازات تعیین شده صادر کند.

این شهروند اهل ارومیه روز پنجشنبه ۲ اسفندماه توسط نیروهای اداره‌ی اطلاعات ارومیه بازداشت و روز ۶ اسفند به زندان مرکزی این شهر منتقل شده بود.

آقای میرازاده در تاریخ ۱۳ اسفندماه سال گذشته از بابت اتهام  “همکاری با یک از گروه‌های مخالف نظام” توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه به دو سال حبس محکوم شده بود و سایر اتهامات او در پرونده دیگری در دادگاه عمومی به شرح مندرج در این گزارش بررسی شد.

آقای میرزاده علاوه بر دو پرونده اخیر پیشتر نیز بازداشت و محکوم شده است. از جمله در تاریخ ۲۷ آذر ۹۶ نیز توسط نیروهای امنیتی در این شهرستان بازداشت شد. او در ارتباط با این پرونده هفته‌ی دوم دی‌ماه ۹۶ توسط شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام “تبلیغ علیه نظام” از طریق سرودن ترانه‌هایی در حمایت از احزاب کرد مخالف نظام بدون داشتن وکیل به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

وی از بابت پرونده پیشین مورخ ۱۸ خردادماه سال گذشته با اتمام مدت محکومیت خود از زندان ارومیه آزاد شده بود.

Copyright © 2015 radiopars.org Designed by Arman Charostaei.