آرشیو رادیو

برنامه روز دوشنبه12فوريه 2018 برابر با 23 بهمن ماه 1396

برای دانلود فايل صوتی روی فلش کليک کنيد.

برنامه روز يکشنبه 11 فوريه 2018 برابر با 22 بهمن ماه 1396

گفتگو با جناب زرتشت احمدی راغب و ارزيابيش در مورد دهه زجر و 22 بهمن.

برای دانلود فايل صوتی روی فلش کليک کنيد.

برنامه روز دوشنبه 5 فوريه 2018 برابر با 16 دی ماه 1396

برای دانلود فايل صوتی روی فلش کليک کنيد.

برنامه روز يکشنبه 4 فوريه 2018 برابر با 15 دی ماه 1396

گفتگو با جناب هاشم خواستار نماينده کانون صنفی معلمان در استان خراسان  + گفتگو با جناب غلام عسگری فعال حقوق کارگری در مورد شرايط فعلی ايران و کمپين رفراندم.

برای دانلود فايل صوتی روی فلش کليک کنيد.

رهایی از اعدام یک زندانی پس از ۱۶ سال در چابهار

رئیس زندان چابهار گفت که زندانی محکوم به اعدام در زندان چابهار پس از تحمل ۱۶ سال حبس با رضایت اولیای دم از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر مورخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۶، محمدعازم کدخدایی اظهار داشت: “یک زندانی زندان چابهار که به جرم قتل عمد در انتظار اجرای حکم اعدام بود با پیگیری‌های بی وقفه رئیس و مددکاران زندان چابهار و مساعدت یکی از خیرین پس از تحمل ۱۶ سال حبس از زندان آزاد شد”.

وی افزود: “این زندانی به همت کارگروه ویژه ای که به منظور اخذ رضایت از اولیای دم در زندان چابهار با حضور رئیس اداره زندان چابهار، مدیر سازمان حمایت از زندانیان و مددکاران تشکیل شده است، از زندان آزاد شد”.

رئیس زندان چابهار خاطرنشان کرد: “همچنین در راستای اجرای سیاست های قوه قضائیه و سازمان زندان ها و دستورالعمل های موجود مبنی بر کاهش جمعیت کیفری و اخذ رضایت از شاکیان، اقدامات لازم در خصوص فراهم کردن زمینه اخذ رضایت از اولیای دم و آزادی زندانیان محکوم به اعدام همچنان با تشکیل این کارگروه ویژه ادامه دارد”.

وی با اشاره به اینکه این زندانی در مدت اقامتش در زندان چابهار از اخلاق و رفتار خوبی برخوردار بود، تصریح کرد: “زندانی «الف – ب» که به جرم قتل عمد در انتظار اجرای حکم اعدام بود با پیگیری‌های انجام شده و اخذ رضایت از اولیای دم پس از ۱۶ سال تحمل حبس به آغوش گرم خانواده بازگشت”.

برنامه روز دوشنبه 29 ژانويه 2018 برابر با 9 بهمن ماه 1396

برای دانلود فايل صوتی روی فلش کليک کنيد.

برنامه روز يکشنبه 28 ژانويه 2018 برابر با 8 بهمن ماه 1396

گفتگو با جناب نادر زندی در مورد شرايط کارگران + گفتگو با جناب غلام عسگری فعال حقوق کارگری در مورد  نقض فاحش حقوق بشر در شرايط فعلی و شرايط بازداشت شدگان.

برای دانلود فايل صوتی روی فلش کليک کنيد

برنامه روز دوشنبه 22 ژانويه 2018 برابر با 2 بهمن ماه 1396

برای دانلود فايل صوتی روی فلش کليک کنيد.

برنامه روز يکشنبه21 ژانويه 2018 برابر با 1 بهمن ماه 1396

گفتگو با جناب آرمان چاروستائی در مورد شرايط روز ايران و استراتژيک پيش رو.

برای دانلودفايل صوتی  روی فلش کليک کنيد.

فرمانده نیروی انتظامی: پرسنل ما سلاح جنگی نداشتند / کسی از نیروی پلیس کشته نشده

فرمانده نیروی انتظامی توضیحاتی در مورد حواشی پیش آمده درباره حوادث اخیر ارائه و اعلام کرد که هیچ یک از ماموران از ما سلاح جنگی نداشتند، همچنین از پرسنل باتجربه استفاده شد و دستگیری‌ها به صورت هدفمند انجام شد. بر اساس اعلام قبلی مسئولان قضایی ایران دست کم ۲۵ تن در اعتراضات اخیر کشته شدند از جمله یک نیروی کادر سپاه پاسداران.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از برنا، سردار حسین اشتری در اولین همایش ملی ناجا و تمدن اسلامی که صبح امروز در محل سالن غدیر دانشگاه علوم انتظامی برگزار شد، گفت:‌ “در اغتشاشات اخیر تعدادی از افراد حاضر توسط پلیس دستگیر شدند که در پی آن پالایش‌هایی انجام شده و افرادی که احتمال دادیم نقشی نداشته باشند آزاد شدند. تعداد دیگر نیز جزو افرادی بودند که باید بررسی بیشتری انجام می شد اما چون نمی‌خواستیم آنها را در بازداشت نگه داریم، آنها را رها کردیم اما از آنها خواستیم تا در روزهای اول و زمانی که تحقیقات کامل نشده به کلانتری آمده و وضعیت خود را مشخص کنند”.

وی درباره تحویل متهمان به دستگاه قضایی گفت: “درهمان روزهای اول افراد دستگیر شده به دستگاه قضایی تحویل داده شد”.

وی تاکید کرد : “در این حوادث ناجا شهید نداشت، اما تعدادی از ماموران ما مصدوم و مجروح شدند”.

فرمانده ناجا در پاسخ به این سوال که آیا ماموران پلیس از سلاح‌های جنگی استفاده کرده بودند یا خیر؟ گفت:‌ “هیچ یک از ماموران ما سلاح جنگی نداشتند”.

علیرغم اعلام قبلی مسئولان قضایی ایران که دست کم ۲۵ تن در اعتراضات اخیر کشته شدند اشتری درباره تعداد کشته شدگان نیز با بیان اینکه در صحنه نیز هیچ مورد کشته شده نداشتیم، گفت: “ماجرای کشته‌سازی‌ها مشکوک است و این موضوع در حال بررسی است”.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره برخی اخبار مطرح شده درباره خودکشی نیز اظهار کرد:‌ “این موضوع نیز در حال بررسی است”.

وی در پاسخ به سوالی درباره آتش گرفتن پاسگاهی در قهدریجان اصفهان گفت: “این پاسگاه درحال مرمت و بازسازی است”.

اشتری با تاکید بر اینکه در وقایع اخیر به تمامی ماموران تاکید شده بود که همراه با خویشتن‌داری رفتار کنند، گفت:‌ “هیچ یک از ماموران از ما سلاح جنگی نداشتند، همچنین از پرسنل باتجربه استفاده شد و دستگیری‌ها به صورت هدفمند انجام شد”.

Copyright © 2015 radiopars.org Designed by Arman Charostaei.